Cookies de analiza a traficului sunt inactive, dar pot fi activate prin click pe Accept | Detalii

(oricand puteti renunta la acceptul dat)

Porunca Iubirii
Evenimente, Apeluri, PromoțiiNr. vizualizari: 47

Donati 3,5% din impozit pentru activitati misionare

Tags: donatii; 3; 5%; misionarism;

Dragi credincioşi,

Mulţumim celor care  faceți efortul de a trimite formularul 230 asociaţiei noastre. Banii sunt folosiţi: 

      Dacă obţineţi venituri numai din salarii, pensii sau activităţi independente si doriti să sprijiniti asociaţia noastră, o puteţi face prin completarea formularului 230 *. Organul fiscal va calcula 3,5% din impozit si va vira suma în contul asociatiei noastre. Formularul se depune și de către persoanele fizice care realizează venituri din salarii și/sau pensii din străinătate, impozabile în România, conform legii. Este indicat să completați cu majuscule. Nu este necesar să specificați suma, dar este obligatoriu telefonul sau/și email-ul. 
        Persoanele care au obtinut alte venituri din țară sau din străinătate (impozabile în România) trebuie să menționeze sponsorizarea în formularul unic

 *   Formularul 230 se trimite până la 15 mai la sediul Asociației Ortopraxia (Făgăraș, str. Tudor Vladimirescu 42, jud. Brașov sau edituraagaton@hotmail.com) sau la registratura organului fiscal din localitatea in care locuiti (direct sau prin poștă - scrisoare recomandată, cu confirmare de primire, sau prin mijloace electronice de transmitere la distanță, potrivit legii). 

                                                                              Doamne ajuta!
Presedinte Asociatia ORTOPRAXIA
Ioan Cismileanu

 * Adresele sediilor teritoriale ale Administratiilor Finantelor Publice: clic pe linkul https://www.anaf.ro/sediuuf/

16-02-2020
Citeste si:


Adaugati un comentariu:
Nume
Email
(nu va fi afisat)
Comentariu
Comentariile in afara subiectului si cele necuviincioase vor fi sterse
Antispam:
Scrieti, va rog, prenumele lui Eminescu


CARTI/produse despre:
Donatii, 3,5%, Misionarism,